Strona główna → Konkurs UNICEF "Pocztówka do Afryki"

Konkurs UNICEF "Pocztówka do Afryki"

UNICEF ogłosił konkurs „Pocztówka do Afryki” na projekt najbardziej oryginalnej kartki pocztowej przygotowanej przez dzieci w Polsce dla dzieci w Sierra Leone. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Wymagania dotyczące prac konkursowych:

·        pozdrowienia zawarte na kartkach mogą dotyczyć różnej tematyki (nie tylko świątecznej), a także mieć różną formę, np. wiersza,

·        projekty kartek wysłanych na konkurs mogą zostać wykonane dowolną techniką plastyczną,

·        wielkość kartek nie powinna przekraczać formatu A4,

·        w konkursie nie będą rozpatrywane projekty, które będą plagiatem innych wzorów (np. gotowe obrazy, wykorzystanie ogólnodostępnych grafik niebędących dziełem autorów kartki, przedruki itp.),

·        w konkursie nie zostaną uwzględnione kartki zawierające treści powszechnie uznane za niewłaściwe, np. wulgaryzmy, treści propagujące nietolerancję wobec innych kultur  itp.

·        zgłoszone na konkurs prace zostaną ocenione przez Jury, w skład którego wejdą pracownicy szkoły,

·        przy ocenie prac konkursowych będzie brana pod uwagę oryginalność projektu graficznego, jak również zamieszczonego w formie pozdrowień tekstu.

Prace należy złożyć w bibliotece szkolnej do dnia 20 grudnia 2013 roku.

Na konkurs ogólnopolski zostaną wysłane trzy najlepsze pocztówki nagrodzone w szkolnym konkursie.

Najciekawsze kartki wraz z życzeniami skierowanymi do dzieci w Afryce, zostaną wydane przez UNICEF w formie pamiątkowego albumu.

Pocztówki należy zaadresować:

Polski Komitet Narodowy UNICEF

al. Wilanowska 317

02 – 665 Warszawa

Każde zgłoszenie do konkursu powinno zawierać oświadczenie rodziców bądź prawnych opiekunów niepełnoletnich autorów o wyrażeniu zgody na publikację zdjęcia kartki ich podopiecznego wraz z jej podpisem w albumie. W przypadku braku takiego oświadczenia kartki nie będą uwzględnione w konkursie.