Strona główna → Kolorowy tydzień

Kolorowy tydzień

W dniach 23-27 października w naszej szkole obchodziliśmy kolorowy tydzień. Uczniowie w poszczególne dni przebierali się za owoce i warzywa lub swoim strojem akcentowali kolor przewodni. Kolejnym etapem naszej akcji promującej zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie jest: „ŚNIADANIE DAJE MOC”

WSZYSTKICH ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!!

Rozwiązanie konkursu na najładniejsze przebranie nastąpi 17 października na uroczystym apelu.

Już od siedmiu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski.
W bieżącym roku szkolnym 2017/2018.

To będzie świetna zabawa zarówno dla dzieci, dzięki której najmłodsi nauczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Dlatego właśnie wybraliśmy tę datę.

Najważniejsze cele programu:

· Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
   · Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia

koordynatorzy akcji

Bożena Natora, Anita Pęskyk - Sokalska