Strona główna → III miejsce dla PSP 1

III miejsce dla PSP 1

19 grudnia 2021r. na placu Jagiellońskim w Radomiu odbył się konkurs na najpiękniej ubraną choinkę. W akcji wzięło udział 38 placówek oświatowych. Spośród nich przyznano 3 pierwsze nagrody w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły (podstawowe i średnie).

Przez cały miesiąc dzieci, jak mróweczki, podczas lekcji plastyki, starannie przygotowywały ozdoby choinkowe. A była to praca żmudna, bo złożona z drobniutkich koralików.  Głównym motywem tych prac było stworzenie ozdoby międzynarodowej z flagą dowolnego państwa. Inwencja twórcza naszych uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Były nie tylko reniferki, pingwinki i bałwanki z czapeczkami ozdobionymi flagami, pojawiła się też Świnka Peppa, SpongeBob, Minionki, a nawet Grinch. Całości dopełniły kule wydrukowane na drukarce 3D z grawerowanymi kontynentami i logo szkoły, w których wykonanie zaangażował się p. J.Chlosta. W przygotowanie pozostałych ozdób były zaangażowane niemal wszystkie klasy, a wszystko to pod czujnym okiem p. A.Chojnackiej, p. J.Piecyk oraz I.Zakrzewskiej. Nie mogliśmy zabrać ze sobą dzis wszystkich więc choinkę stroili wybrani uczniowie z klasy 5b i 7a.
Wspólny wysiłek zaowocował zdobyciem III miejsca i vouchera do Multikina.

Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.