Strona główna → Goście z Grecji w naszej szkole

Goście z Grecji w naszej szkole

Udział w projekcie ,,Students as ambassadors for a green future-exchange with focus on the environment".

W dniu 8 kwietnia 2022 roku w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie.
W ramach projektu Erasmus plus nr 2021-1-EL01-KA122-SCH-000014851 ,,Students as ambassadors for a green future-exchange with focus on the environment", w którym uczestniczy fundacja MY Future w Jedlni Letnisko, odbyło się spotkanie we współpracy szkoły z w/w fundacją. Polegało ono na ugoszczeniu grupy młodzieży z Grecji wraz z dyrektorem szkoły i dwójką nauczycieli. Grupa 20 uczniów klas II i III gimnazjum z Aten uczestniczyła w tym dniu przez 3 godziny w życiu naszej szkoły. Nasi goście zwiedzili niektóre klasopracownie, pracownię komputerową, salę oddziału przedszkolnego integracyjnego, salę gimnastyczną, stołówkę i czytelnię. Zostali zapoznani ze specyfiką pracy i nauki w klasach integracyjnych. Wspólnie z przedstawicielami uczniów wszystkich klas ósmych w liczbie 22, wymielili informacje o swoich krajach w formie quizu i prezentacji. Opowiadali między innymi o kulturze, sławnych ludziach, tradycji, potrawach, ciekawych miejscach i ważnych datach związanych z historią swoich krajów. Uczniowie mieli także możliwość pracy w małych grupach międzynarodowych, której celem było wzajemne poznanie swoich zainteresowań oraz znalezienie indywidualnych różnic między sobą. Każdy uczestnik mógł zaprezentować siebie samego. Na koniec spotkania wszyscy wzięli udział we wspólnym tańcu greckim ,,Zorba". Uczniowie podczas spotkania komunikowali się i pracowali wspólnie w języku angielskim. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie. Jak widać nauka języków obcych bardzo się opłaca i znacznie ułatwia kontakty. Nasza szkoła była czwartą placówką, którą do tej pory udało się  zwiedzić naszym gościom w Polsce. Pomiędzy naszymi uczniami i uczniami greckimi związały się znajomości, które mam nadzieję przetrwają i pozostaną na dłużej.

Zwieńczeniem współpracy była kolacja z całą grupą z Grecji w restauracji ,,Po Różami” w Jedlni Letnisko  o godz. 19.00 na którą 5 uczniów naszej szkoły otrzymało zaproszenie.

Całe wydarzenie zorganizowała fundacja MY Future. Osobą prowadzącą była przedstawicielka fundacji p. N. Różańska.

Anna Wiśniewska- pedagog szkolny