Strona główna → Gala Wolontariatu

Gala Wolontariatu

Jak co roku, 5 grudnia, w Szkole Muzycznej w Radomiu odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu. W tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Gospodarzem uroczystości było Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu. Wśród zaproszonych gości byli m. in.Ks. Arcybiskup Piotr Turzyński, wiceprezydent Karol Semik, wiceprezydent Jerzy Zawodnik, konsul honorowy Czarnogóry Marcin Ruta.

Podczas Gali wszystkim opiekunom 39 Szkolnych Klubów Wolontariatu wręczone zostały podziękowania za całoroczną pracę. Rozstrzygnięto także konkurs na „Wolontariusza Roku” oraz „Klub Roku”. Swoje dokonania zaprezentowało Centrum Wolontariatu Międzynarodowego. Przeprowadzony został również wywiad z wieloletnią wolontariuszką i misjonarką z Afryki. Uroczystość uświetniły występy wolontariuszy – laureatów konkursu „Arka ma talent” oraz koncert Orkiestry „Boni Angeli”.