Strona główna → Finały Halowej Lekkoatletyki

Finały Halowej Lekkoatletyki

W dniu 22 stycznia odbyły się finały Halowej Lekkoatletyki w ramach XII Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Do zawodów zakwalifikowało się 12 uczniów naszej szkoły z klas V i VI. W biegu na 60m i w skoku w dal srebrne medale zdobyła Izabela Bogucka z klasy VI a, również w skoku w dal na podium stanęła Andżelika Zawadzka z klasy VI b zdobywając brązowy medal. W konkurencji rzut piłką lekarską bezkonkurencyjna okazała się Nina Podsiadło z klasy VI d/s, już jej pierwszy rzut na odległość 10,92m okazał się zwycięski. Wysokie lokaty Barbary Ziewieckiej i Katarzyny Fabiszewskiej z klasy VI d/s oraz Łucji Ziomek z kl. Vd/s pozwoliły wywalczyć w klasyfikacji drużynowej I miejsce i zdobyć złoty medal mistrzostw. Drużyna chłopców w składzie Błażej Węgliński, Maciej Klimek, Jakub Pacocha i Hubert Kolasiński z klasy VI d/s, Eryk Tracz z klasy VI c oraz Michał Mroczek z klasy VI b zdobyła drużynowo VI m. w mistrzostwach. Uczniów do zawodów przygotowali p. Paweł Liwanowski i p. Aldona Majewska.