Strona główna → Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania

1, 2, 3 koduj Ty- przygoda z programowaniem z code.org to nasza propozycja na aktywny udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, a także rodziców do aktywnego włączenia się w akcję promującą naukę kreatywnego spędzania czasu z programowaniem. Na dobry początek zapraszamy do odwiedzenia darmowej strony code.org i stworzenia swoich pierwszych linijek kodu np. w Angry Birds. Zapraszamy do zabawy.

Tydzień ten to szansa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aby nauczyć się kreatywnego programowania.

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji. (żródło: http://www.eurodesk.pl)

My już pracujemy!