Strona główna → Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka

17 marca 2014 r. obchodzono w szkole Dzień św. Patryka. Święto to związane jest z Irlandią, której patronem jest św. Patryk. Tego dnia ludzie ubierają się na zielono, zakładają zielone nakrycia głowy. Nasi uczniowie, którzy z kulturą brytyjską są ,,za pan brat", również nosili zielone elementy stroju ozdobione własnoręcznie zrobionymi koniczynkami. Uczniowie przygotowali prace plastyczne do konkursów. Wyróżnione kapelusze (leprechaun's hats) zostaną zaprezentowane na najbliższym apelu, a najładniejsze rysunki skrzatów wywieszone na tablicy. Autorami wyróżnionych kapeluszy są:

Natalia Kolanowska 6c

Gabryiela Janas 4c

Sandra Krupa 4c

Aleksandra Czupryńska 6b

Nina Podsiadło 4s

Maciej Klimek 4s

Joanna Jaroszek 5c

Faustyna Tomczyk 4a

W kategorii prezentacji multimedialnej I miejsce zajęła Aleksandra Rybak z kl. 6ai.

Odbył się również konkurs plastyczny z języka angielskiego dla klas 1 - 3. Tematem pracy było wykonanie portretu skrzata - Leprechaun'a, zamieszkującego lasy Irlandii. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas 1 - 3. Jury w składzie nauczycieli j.angielskiego wytypowało następujących zwycięzców:

I miejsce - Jakub Stefański 1s

II miejsce - Zofia Waśkiewicz 1c

III miejsce - Weronika Stanios 1s.

Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Gwarek 2a, Zuzanna Dadak 1s, Patrycja Pacyna 2a. GRATULUJEMY!