Strona główna → Dzień Św. Patryka_2020

Dzień Św. Patryka_2020

Dzień Św. Patryka

Irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone

17 marca.

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i parady, w których dominuje właśnie zieleń, dlatego w tym dniu zachęcamy do:

- noszenia koloru zielonego lub kolorów flagi Irlandii, który zwalnia z odpowiedzi w dniu 17.03.2020 r. - może to być strój lub zrobiona własnoręcznie koniczynka lub flaga Irlandii przyczepiona do ubrania.

- parada? czemu nie …. masz ochotę się przebrać w strój, znaną postać, lub założyć jeden z symboli św. Patryka w dniu 17 marca 2020r ….dobry pomysł to też zwolni cię z odpowiedzi.

….oraz do wzięcia udziałów w wewnątrzszkolnych konkursach:

„Kapelusz Patryka” przeznaczony dla klas 0-III

„Koniczynka na szóstkę” przeznaczony dla klas I-VIII

„A co ja wiem o Św. Patryku?....Całkiem dużo…” przeznaczony dla klas IV– VIII.

Regulamin wewnątrzszkolnych konkursów z okazji obchodów Dnia Św. Patryka:

Celem konkursów jest:

- rozbudowanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim,

- motywowanie ich do nauki języka angielskiego,

- wzbogacenie wiedzy o Irlandii,

- oraz kształtowanie tolerancji i szacunku do kultur innych narodów.

Terminy:

Rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się 20 marca 2020r. Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 13 marca 2020r do nauczycieli języka angielskiego.

Nagrody:

Za udział w konkursach przewidziane są nagrody rzeczowe oraz oceny - 6.

„Koniczynka na szóstkę” konkurs przeznaczony dla uczniów klas I - VIII.

Zasady konkursu:

Uczestnik konkursu przygotowuje koniczynkę wielkości min. 30x30 cm na której znajdą się informacje dotyczące Św. Patryka(w języku angielskim) lub symbole z nimi związane w postaci krótkiej notatki (w języku angielskim) oraz zdjęcia lub rysunku (praca indywidualna).

„Kapelusz Patryka” konkurs przeznaczony dla uczniów 0 – III.

Zasady konkursu:

Uczestnik konkursu przygotowują kapelusz Św. Patryka w formie przestrzennej o dowolnej wielkości (praca indywidualna).

„A co ja wiem o Św. Patryku?.... Całkiem dużo….” konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV - VIII.

Zasady konkursu:

Uczestnicy konkursu przygotowują: plakat, na którym muszą znaleźć się informacje (w języku angielskim) oraz zdjęcia lub rysunki dotyczące św. Patryka (wielkość min. A3), lub symbole związane ze Św. Patrykiem oraz informacja (w języku angielskim) na ich temat (wielkość min. A4). Prace mogą być wykonane w parach, dowolną metodą.

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach a rodziców o wsparcie dla swoich dzieci podczas tworzenia prac.