Strona główna → Dzień Dobrych Uczynków 16 V 2014

Dzień Dobrych Uczynków 16 V 2014

19 MAJA  -  DZIEŃ  DOBRYCH  UCZYNKÓW

„Są takie serca, co wesprą w potrzebie

I ciepłe dłonie, co twą dłoń uścisną,

Aż niepokoje wszystkie znów gdzieś prysną.

Jest taka dobroć, co serce ogrzeje,

Przyniesie radość i nowe nadzieje”.

Nikt z nas nie jest samotną wyspą, nikt nie chce się tak czuć, dlatego ten dzień szczególnie zachęca do dobrych uczynków. W naszym otoczeniu są inni ludzie, ale także zwierzęta, a przede wszystkim środowisko naturalne, z którego korzystają wszyscy.

Zrób piękny, dobry uczynek. Pomyśl z życzliwością o drugim człowieku, zwierzęciu czy otaczającej Cię przyrodzie i zrób to, co będzie dla nich gestem zrozumienia i przyjaźni. Co roku 19 dzień maja jest świętem społecznych, bezinteresownych działań. Inicjatorem tej wyjątkowej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka.

Dzień Dobrych Uczynków to wspaniała okazja do uśmiechu, radości         i wiary w drugiego człowieka.

Nasza szkoła pragnie w tym roku po raz drugi zaangażować się w ogólnopolską akcję czynienia dobra, która odbędzie się 16 maja (piątek). Organizatorami akcji jest Szkolny Klub Wolontariatu i biblioteka szkolna. Zwracamy się z gorącą prośbą do Wychowawców, Uczniów i Rodziców o przygotowanie na klasę jednego ciasta lub innych słodkich przysmaków.

Przygotowane wypieki prosimy o przyniesienie do biblioteki dnia 16 maja (piątek) w godz. 8.00 – 9.00.

Na kiermasz domowych ciast i ciasteczek za symboliczne 1 zł zapraszamy 16 maja (piątek) od godz. 10.25 przy bibliotece szkolnej.

Kwota uzyskana ze sprzedaży zostanie przeznaczona na cel charytatywny – zakup przyborów szkolnych dla uczniów.

Dziękujemy. Organizatorzy: Szkolny Klub Wolontariatu i biblioteka szkolna