Strona główna → Dopalacze - gdzie szukać pomocy? Pismo Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy? Pismo Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty

Szanowni Państwo

W ostatnim czasie odnotowano wiele przypadków zatruć narkotykami, tzw. dopalaczami.  Do szpitali w całej Polsce trafiały osoby z ostrym zatruciem organizmu. W trosce o zdrowie młodych ludzi apeluję do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy oraz innych substancji psychoaktywnych. Ostrzegajcie swoje dzieci, aby nie kupowali i nie zażywali takich środków.

Z pewnością zadajecie sobie Państwo pytania, jak możemy uchronić swoich podopiecznych przed zagrożeniami związanymi z używaniem tych niebezpiecznych substancji? Problem jest poważny i nie możemy go ignorować. Na prośbę Ministerstwa Edukacji Narodowej przekazuję listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy:

800 060 800 – bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,

116 111 – telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,

800 100 100 – telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci,

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,

112 – jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

(...)

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod linkiem.

Z poważaniem,
Mazowiecki Wicekurator Oświaty