Strona główna → Dofinansowania do zakupu podręczników

Dofinansowania do zakupu podręczników

OGŁOSZENIE!

Dotyczy dofinansowania do zakupu podręczników dla uczniów w roku szkolnym 2014/2015.

Rodzice uczniów klas II, III  i VI, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekroczy kwoty 539 zł w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku lub rodzice uczniów klas II- VI, którzy mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dla dziecka:

*słabowidzącego,
*niesłyszącego,
*słabosłyszącego,
*z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
*z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
*z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,  umiarkowanym lub znacznym,
*z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej (niezależnie od osiągniętego dochodu),

mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu podręczników dla dziecka w roku szkolnym 2014/2015.

Jeżeli w rodzinie ucznia dochód przekroczy 539zł na osobę, rodzic może się ubiegać o dofinansowanie poza kryterium dochodowym, jeżeli w rodzinie występuje wymieniona poniżej przesłanka:

1.      ubóstwo,
2.      sieroctwo,
3.      bezdomność
4.      bezrobocie,
5.      niepełnosprawność,
6.      długotrwała lub ciężka choroba,
7.      przemoc w rodzinie
8.      potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności,
9.  bezradność w sprawach opiekuńczo- wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych,
10.  trudność w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą,
11.  trudność w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z karnego,
12.  alkoholizm lub narkomania,
13.  zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa
14.  klęska żywiołowa lub ekologiczna

W tym przypadku rodzic jest zobowiązany do wniosku dołączyć stosowne uzasadnienie, opisujące zaistniałą sytuację rodzinną oraz potwierdzić ją niezbędnymi dokumentami.

Druki wniosków, oświadczeń  oraz uzasadnienie są do pobrania w sekretariacie szkoły

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami o uzyskanym dochodzie, zaświadczeniami z MOPS, zakładu pracy, PUP, ZUS, orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego dla dziecka itp., oświadczeniem, uzasadnieniem oraz dowodem zakupu podręczników należy złożyć w sekretariacie  szkoły  do 22 sierpnia 2014r.

Kwoty dofinansowania do zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015:

Uczniowie klas II - III do kwoty 225zł

Uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością z klas II - III  do kwoty 225zł