Strona główna → Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca odbył się w naszej szkole apel wychowawczy dla uczniów klas IV- VI, połączony z obchodami Dnia Dziecka.

25 uczniów z klas V-VI zostało nagrodzonych przez dyrektora szkoły p. Bogusza Florczaka dyplomami za bardzo dobre wyniki w nauce, sumienną pracę, sukcesy w konkursach przedmiotowych lub sportowych oraz działalność w Samorządzie Uczniowskim i Wolontariacie. Z każdej klasy zostało wyróżnionych po troje uczniów. Główną nagrodą dla całej grupy będzie wycieczka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i Dyrektora Szkoły do Krakowa w dniu 21 czerwca 2017r.

O godzinie 9.00 uczniowie klas czwartych zostali zapoznani z problemami i funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Uczniom została przybliżona tematyka osób niewidomych i słabowidzących, głuchych i niedosłyszących, z niepełnosprawnością ruchową, z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z Autyzmem.

Takie samo spotkanie odbyło się o godzinie 10.00 dla uczniów klas piątych, natomiast o godzinie 11.00 dla klas szóstych.

Uczniowie zostali uwrażliwieni na dostrzeganie wokół siebie osób niepełnosprawnych, a zaprezentowane filmy i przeczytane opowiadanie pt,, Tereska” wskazały na sposoby niesienia pomocy i komunikowania się z ludźmi niepełnosprawnymi.

Tematykę apelu przygotowały i przeprowadziły:

Iwona Gawrońska - nauczyciel wspomagający
Anna Lewandowska-Zaczek - psycholog