Strona główna → apel wychowawczy

apel wychowawczy

W dniu 24 kwietnia odbył się w naszej szkole apel wychowawczy dla uczniów klas IV- VI, połączony z obchodami Dnia Ziemi. Uczniowie z koła ekologicznego pod opieką pani Edyty Suwały przygotowali prezentację multimedialną na temat naszej planety i ochrony środowiska naturalnego.

Dla uczniów został także wyświetlony film pt: „Ekologiczny dom”, ukazujący, że właściwe korzystanie z urządzeń elektrycznych, oszczędzanie energii czy segregacja śmieci ma znaczący wpływ na przyszłość Ziemi i ochronę jej zasobów.

W drugiej części apelu uczniowie klasy IVc zaprezentowali temat dokuczania, przezywania i obrażania innych ludzi. Omówili, jak czują się osoby tak traktowane, jak wyglądają oraz jak mogą sobie radzić w takich sytuacjach.

Tematykę wychowawczą podsumowała pani Anna Wiśniewska - pedagog szkolny, przedstawiając zebranym plakat z wizerunkiem skrzywdzonej postaci. Poinformowała także uczniów o miejscu realizacji obowiązku szkolnego od 1 września 2017 r.