Strona główna → Apel szkolny czerwiec 2023

Apel szkolny czerwiec 2023

W środę 7 czerwca 2023 r. uczniowie PSP 1 wzięli udział w uroczystym apelu podsumowującym pracę Samorządu Uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym. Dyrektor szkoły, p. Bogusz Florczak, wręczył każdemu z członków SU dyplom uznania za zaangażowanie w życie szkoły oraz godne reprezentowanie naszej placówki w wydarzeniach lokalnych organizowanych przez miasto Radom. Nagrodzeni uczniowie pojadą na zorganizowaną przez Dyrektora oraz opiekunów SU wycieczkę do Sejmu RP oraz do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie.

Dzisiejsza uroczystość ma na celu promowanie wśród uczniów postawy wrażliwości społecznej, aktywności i kreatywności w myśl słów S. Staszica: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie".

W trosce o bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej przedstawiciele samorządu przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Poniżej najważniejsze z nich:

1. Chroń się przed słońcem.
2. Nawadniaj się.
3. Uważaj nad wodą.
4. Przygotuj się do wędrówek.
5. Na terenach zielonych chroń się przed kleszczami i owadami.
6. Zwracaj uwagę na to, co jesz.
7. Zabierz na wyjazd apteczkę pierwszej pomocy.
8. Naucz się podstaw ratowania życia.
9. Pamiętaj o numerach alarmowych.