Strona główna → Apel szkolny_2_2017-2018

Apel szkolny_2_2017-2018

Samotność jest dużym problemem w XXI wieku. Pomimo rozwoju technologii komunikacyjnych, wielu ludzi czuje się osamotnionych i wyobcowanych. Samotność dotyczy osób w każdym wieku i łączy się z wieloma nieprzyjemnymi uczuciami: smutkiem, wstydem, żalem czy złością.

W dniu 16 listopada w Naszej Szkole odbył się apel dla uczniów klas IV-VI dotyczący tematyki samotności. Uczniowie klas IV-tych stworzyli piękne prace plastyczne na których pokazali jak wygląda problem samotności. Uczniowie klas V-tych zmierzyli się z tematem przyczyn samotności a klasy VI- przekazały informacje o osobach i instytucjach, które wspierają osoby samotne. Informacje przekazane przez dzieci uzupełniały panie psycholog i pedagog włączając uczestników apelu do aktywnej dyskusji.