Strona główna → Apel szkolny_1_2017-2018

Apel szkolny_1_2017-2018

      W dniu 27 października 2017 roku odbył się pierwszy w tym roku szkolnym apel dla uczniów klas IV-VII. Podczas apelu został przedstawiony nowy Samorząd Uczniowski, wybrany w demokratycznych wyborach przez wszystkich uczniów szkoły. Samorząd Uczniowski tworzą: przewodnicząca - Ramona Walczak z klasy VII d, zastępca - Oliwia Łochowska z klasy VII b, zastępca - Jan Górski z klasy VII b.

      Z okazji przypadającego dnia patrona szkoły Ignacego Daszyńskiego, uczniom została przybliżona jego sylwetka, którą przygotowały pod kierunkiem pani Katarzyny Tomczyk uczennice klasy V b integracyjnej: Nikola Nowocień i Maja Dziura.

    Pani Anna Wiśniewska – pedagog szkolny zwróciła uczniom uwagę na pojawiające się w szkole niewłaściwe zachowania uczniów, między innymi niszczenie mienia szkolnego oraz stosowanie agresji słownej i fizycznej. Poruszyła fakt nie zgłaszania przez poszkodowanych uczniów swojego problemu i „wymierzanie sprawiedliwości” po swojemu, w sposób nieakceptowany społecznie, często impulsywnie i agresywnie.

      Podczas apelu zapoznano uczniów z harmonogramem spotkań w formie apeli, konkursów czy debat o tematyce wychowawczej, profilaktycznej i informacyjnej, które będą omawiane z nimi w bieżącym roku szkolnym. I tak:

        - dniu 16 listopada odbędzie się apel dla uczniów, którego tematem będzie szeroko rozumiana samotność.
Uczniowie klas IV-VI będą zaangażowani do przeprowadzenia apelu w następujących formach:
        - klasy IV - wszyscy uczniowie wykonają pracę plastyczną - jak wygląda samotność;
        - klasy V – każda z klas opisze i zaprezentuje przyczyny samotności;
       - klasy VI – każda z klas wskaże osoby, miejsca, instytucje, które mogą udzielić pomocy w sytuacji osamotnienia czy odrzucenia.
     - dniu 28 listopada uczniowie klas VII zaprezentują swoje pomysły związane z tematem „Narkotyki i dopalacze- daleko na nich nie zajedziesz”.
Każda klasa w wylosowanej przez siebie formie przedstawi społeczności szkolnej ten temat. Będą to: plakaty, wypowiedź pisemna – wiersz, piosenka, różne informacje, scenka rodzajowa, prezentacja multimedialna.
      - W pierwszym semestrze została zaplanowana także debata z udziałem uczniów klas VI- VII o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci internetowej. Głównym tematem debaty będzie cyberprzemoc i hejt. Debata zostanie przeprowadzona przez prelegentów Stowarzyszenia „Bezpieczne Miasto”.

                                                                                                   pedagog szkolny Anna Wiśniewska