Strona główna → Apel szkolny - Konwencja Praw Dziecka

Apel szkolny - Konwencja Praw Dziecka

Apel szkolny

W poniedziałek 21 listopada odbył się pierwszy w tym roku szkolnym apel dla uczniów klas IV-VI. Tematem przewodnim była Konwencja Praw Dziecka. Uczniowie klasy IVa integracyjnej przygotowali i przedstawili prezentację multimedialną, w której omówili prawa dzieci. Następnie pani Agnieszka Puzianowska–Zdunek rzecznik praw dziecka w naszej szkole, wskazał uczniom, gdzie i w jakich sytuacjach mogą zwracać się o pomoc. Przypomniała też, że w szkole znajduje się kącik prawny.

W drugiej części apelu uczniowie we współpracy z pedagogiem panią Anną Wiśniewską, rozpoczęli cykl spotkań związanych z zachowaniem i bezpieczeństwem uczniów na terenie szkoły. Uczniowie klasy VIb omówili przyczyny i skutki biegania w szkole. Przygotowali plakat informacyjny oraz ciekawe scenki rodzajowe.