Strona główna → Apel dla klas III – VI

Apel dla klas III – VI

24.01.2019r. odbył się apel dla klas III – VI poświęcony wolontariatowi i pracy w nim. Wolontariusze opowiedzieli o codziennej pracy w Szkolnym Klubie Wolontariatu „Słoneczni”, przypomnieli kodeks wolontariusza, zaprezentowali zdjęcia z działań i akcji, które podejmowane są cyklicznie w szkole (Szlachetna Paczka, Paczka dla Bohatera, Góra Grosza, zbiórka na schronisko dla zwierząt), wynikające z potrzeby chwili (np. zbiórka na leczenie Samanty uczennicy jednej z radomskich szkół) i poza nią w ramach wolontariatu i współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży ARKA (zbiórki w supermarketach, Banki Żywności, Wigilia na Deptaku). Wolontariat to nie tylko pomoc, ale szkolenia, wspólne spędzanie czasu, nowe znajomości, integracja (bale wolontariusza, rajdy, obozy).

Na koniec wręczono nagrody i wyróżnienia w szkolnym konkursie pt. „Pomocna dłoń”.

W naszej szkole opiekunami wolontariatu są Małgorzata Bajon i Katarzyna Tomczyk.