Strona główna → Akcja „Paczka na Kresy”

Akcja „Paczka na Kresy”

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy pragniemy zaprosić do udziału w akcji „Paczka na Kresy”, skierowanej do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Pomimo trwającej pandemii oraz innych trudnych okoliczności, chcemy dzielić się radością, nadzieją i miłością z drugim człowiekiem. Ta inicjatywa jest okazją, żeby właśnie naszym Rodakom, żyjącym poza granicami swojej ukochanej Ojczyzny, pomóc w sposób materialny i duchowy. Dla niektórych Polaków na Kresach to być może ostatnia okazja w życiu, by poczuć, że Polska o nich naprawdę pamięta... Organizatorami akcji są: Fundacja Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom, Polska Fundacja Narodowa, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, harcerze ze Szczepu 147 „Błękitni” oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

Organizacja akcji:

1. Zbiórka trwa od 28 lutego do 15 marca 2022 r.

2. Dary należy składać w wyznaczonym miejscu przy świetlicy szkolnej. Jeśli uczeń chce uzyskać punkty za akcję charytatywną, musi podpisać swoją paczkę danymi: imię, nazwisko, klasa.

3. O co prosimy?

a) produkty spożywcze, takie jak: -kawa, herbata, kakao, słodycze, owoce kandyzowane, przyprawy świąteczne, konserwy, olej, przyprawy, owoce w puszce, makaron, kasza, cukier, mąka,

b) środki czyszczące, dezynfekujące, środki do prania, itp.

c) środki higieniczne: pasta do zębów, mydło, żel i płyn do kąpieli,

d) medykamenty, kremy, środki opatrunkowe.

Miłym załącznikiem do paczek będą własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami.

Prosimy nie przynosić: ubrań, artykułów papierniczych, zabawek, książek.

Istnieje możliwość wpłaty darowizny pieniężnej na konto Fundacji. Pozyskane środki będą wykorzystane na organizację akcji: Alior Bank SA, 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602 Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” KRS 0000412780 ul. Rzeźbiarska 87, 04-620 Warszawa 4.

Koordynatorami akcji w szkole są: p. Małgorzata Bajon, p. Katarzyna Tomczyk.

Bardzo prosimy o hojność, bądźmy solidarni z naszymi Rodakami na Kresach. Dziękujemy!