Strona główna → Akcja UNICEF "Gwiazdka dla Afryki"

Akcja UNICEF "Gwiazdka dla Afryki"

Informacja o Ogólnopolskiej Akcji UNICEF „Gwiazdka dla Afryki”

Drodzy Uczniowie, czy lubicie dostawać prezenty pod choinkę? A czy wiecie, że dawanie prezentów jest równie przyjemne jak ich otrzymywanie?

Każde dziecko niecierpliwie czeka na prezent pod choinką. Niestety wiele dzieci, szczególnie w krajach afrykańskich, nie ma szans na takie chwile radości. Dla setek tysięcy rodzin w Sierra Leone największym problemem jest zdrowie ich dzieci, które cierpią z powodu braku dostępu do podstawowych szczepień chroniących przed śmiertelnymi chorobami. Dla rodzin żyjących w ubóstwie i trudnych warunkach to właśnie zdrowie dzieci jest tym, czego pragną najbardziej.

Dlatego razem z UNICEF możecie podarować najwspanialszy prezent dzieciom w Sierra Leone – życie.

Pragniemy zachęcić Was do udziału w Ogólnopolskiej Akcji UNICEF „Gwiazdka dla Afryki”. Nasza szkoła jest jedyną w Radomiu, która przystąpiła do tego projektu.

W ramach niego Waszym zadaniem będzie przygotowanie symbolicznych prezentów dla dzieci z Sierra Leone. W wykonanych przez Was pudełeczkach umieścicie na karteczkach ilość szczepionek, którą chcielibyście przekazać dzieciom w Afryce. Przygotowane prezenty zostaną sprzedawane na szkolnym kiermaszu (m.in. terminy: dzień zebrań z Rodzicami, pierwsze wtorki miesiąca grudzień, styczeń, luty).

Pudełka te pełnią zatem funkcję cegiełek, które mają określoną wartość i za które goście szkoły będą mogli przekazać darowiznę.

Wzór i wielkość pudełeczka są dowolne. Dodatkowo można je ozdobić rysunkami, naklejkami, wstążką, kokardką. Koniecznie zwróćcie uwagę na estetyczne wykonanie prezentu.

Termin dostarczenia prezentów dla dzieci z Afryki: 30 listopada 2013 roku.