Strona główna → Akcja "Zabłyśnij na drodze"

Akcja "Zabłyśnij na drodze"

Uczniowie klasy 4c uczestniczyli w czwartej edycji kampanii "Zabłyśnij na drodze", która odbyła się 8 października 2010r o godz. 16 na placu przed Urzędem Miejskim przy ul. Kilińskiego. Głównym celem akcji było zachęcenie pieszych i rowerzystów by zadbali o własne bezpieczeństwo i nosili elementy odblaskowe. Około godz. 17 rozpoczął się przejazd ulicami Radomia.

Nasi uczniowie wyposażeni w kamizelki i odblaski chętnie promowali akcję, biorąc pod uwagę to, że jej celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, poprzez promowanie wśród nich przekonania, że „bycie widocznym na drodze” (dzięki, np. noszeniu elementów odblaskowych) zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku z ich udziałem. Kampania ma też, przy okazji, przypomnieć, m.in. pieszym o właściwym zachowaniu na drodze, a rowerzystom o konieczności wyposażenia roweru w obowiązkowe oświetlenie.

"LEPIEJ WIDOCZNI, WIDOCZNIE LEPSI"