Strona główna → AKCJA „SZLACHETNA PACZKA” 2016

AKCJA „SZLACHETNA PACZKA” 2016

Szanowni Państwo, już po raz szósty nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka” organizowaną przez Stowarzyszenie WIOSNA. W tym roku także postanowiliśmy zaangażować się w pomoc jednej z radomskich rodzin.

OPIS RODZINY:

Pani Monika (38 l.)wychowuje dwoje dzieci: Zuzannę  (14 l.) i Przemysława (12 l.). Pani Monika jest po operacji pękniętego tętniaka głowy i do końca 2017 roku nie może podjąć pracy ze względu na zły stan zdrowia. Z trudem wykonuje czynności domowe, w których bardzo pomagają jej dzieci. Rodzina utrzymuje się z zasiłków socjalnych. Pani Monika na dzieci nie otrzymuje żadnych alimentów. Dodatkowo przyjmuje dość drogie leki, które nie są refundowane.

POTRZEBY RODZINY:

·         żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach,

·         produkty dla dzieci: płatki (oprócz kukurydzianych), słodycze, kakao,

·         środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania tkanin,  płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, mydło/żel myjący,

·         odzież:

dla Zuzanny – rozmiar S,

dla Przemysława – rozmiar 164/175,

dla Pani Moniki – rozmiar 163, M,

·         pomoce szkolne:

zeszyty, bloki, kredki, farby, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, klej, piórnik, plecak, przybory do pisania,

·         wyposażenie mieszkania: poduszka, pościel o wymiarach standardowych, ręczniki, koc,

·         meble: Przemysławowi brakuje biurka do odrabiania lekcji.

Drodzy Państwo, bardzo prosimy o pomoc w zebraniu w/w potrzeb. Dary można przekazywać wychowawcom klas lub składać w bibliotece szkolnej do dnia 2 grudnia 2016 roku.

Serdecznie dziękujemy