Strona główna → Akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom"

Akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom"

Celem uroczystości było uczczenie Roku Tuwima, zapoznanie uczniów z życiem i twórczością poety, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i popularyzowanie głośnego czytania dzieciom.

Po przywitaniu licznie przybyłych gości odbyła się część artystyczna – przedstawienie pt. I co Pan na to? Następnie pracownicy szkoły czytali głośno znane wiersze poety. Następnym punktem programu był quiz dotyczący znajomości twórczości poety. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawie, za co zostały nagrodzone cukierkami. Następnie  uczniowie pod kierunkiem p. Renaty Rejmer  pokazali  krótką inscenizację bajki „Czerwony Kapturek” w  języku angielskim. Imprezę zakończyło losowanie przez uczniów kl. 1 i 2 wiersza J. Tuwima i wykonanie do niego ilustracji na szarym papierze - praca w grupach. Prace zostaną wywieszone na korytarzu szkolnym przy bibliotece we wrześniu 2013r.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że uczniowie chętniej będą czytać poezję dziecięcą nie tylko Juliana Tuwima, ale również innych poetów.