Strona główna → 25 listopada- Światowy Dzień Misia Pluszowego

25 listopada- Światowy Dzień Misia Pluszowego

W 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory.

Z tej okazji w naszej szkole odbyło się święto Plusowego Misia i trwało od 25.11. do 30.11.2021 r. Biblioteka przygotowała wystawy: pluszaków pt. „MISIOLANDIA” i książeczek „Misiowe lektury”. W klasach I – III odbyło się czytanie książeczek o misiach, konkurs pt. „Mój przyjaciel MIŚ”. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w gablocie na korytarzu. Misie były tak piękne i starannie wykonane, że każda klasa otrzymała dyplom. Bibliotekę odwiedziły również dzieci z przedszkola. Odbyło się głośne czytanie i zabawy z pluszakami.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom klas I-III za udział w spotkaniach z Misiem. Serdecznie pozdrawiamy Marzena Solecka, Monika Piwowarczyk.