Strona główna → 25 lat Konwencji o Prawach Dziecka

25 lat Konwencji o Prawach Dziecka

20 listopada 2014r.

25 lat Konwencji o Prawach Dziecka

W dniu 20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 25 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji przygotowano okolicznościową gazetkę. Zamieszczono na niej prawa dziecka między innymi: prawo do życia i rozwoju, wychowania w rodzinie, nauki, prawo do własnego zdania i wypowiedzi, opieki medycznej do życia bez przemocy i poniżania. W naszej szkole wszyscy popierają i przestrzegają prawa dzieci. Dowodem tego było złożenie symbolicznego podpisu w postaci „odcisków dłoni”.

W tym dniu odbył się wyjątkowy apel szkolny, podczas którego rolę prowadzących przejęli od uczniów pracownicy szkoły. To oni tym razem czytali okolicznościowe wiersze. Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów podziękował dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za postawę poszanowania praw dziecka. W dowód wdzięczności pracowników szkoły nagrodzono symbolicznym słodkim serduszkiem. Na apelu uczniowie przedstawiali przygotowane plakaty i mówili o swoich prawach. Ponadto, dzień 20 listopada ogłoszono Dniem Uśmiechu, który zwalniał uczniów od pytania.