Strona główna → „Spotkanie z baśnią”

„Spotkanie z baśnią”

2 czerwca 2016 roku w godz. 16.00 – 19.00 w ramach Ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz projektu „Książka naszych marzeń” odbyło się w szkole „Spotkanie z baśnią”. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas III.

Celami spotkania były: rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, popularyzowanie literatury dziecięcej, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, pogłębianie więzi uczniów ze szkołą i promocja biblioteki szkolnej.

Podczas spotkania dzieci oglądały baśnie, uczestniczyły w różnorodnych konkursach literackich i plastycznych, śpiewały piosenki i słuchały czytanych przez nauczycieli bibliotekarzy fragmentów książek. Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki poczęstunek. Wszyscy dobrze się bawili i już teraz zadeklarowali swój udział w przyszłym roku szkolnym.