Strona główna → "Spacer po urzędzie”

"Spacer po urzędzie”

"Spacer po urzędzie” to wycieczka, na którą Prezydent Miasta Andrzej Kosztowniak zaprosił uczniów z radomskich szkół. Na taką wycieczkę wybrali się uczniowie klasy IVa pod opieką pani E. Suwały i pani A. Wiśniewskiej. Spacer rozpoczął się od zwiedzania sali konferencyjnej, gdzie odbywają się ważne narady i spotkania zarządu miasta oraz konferencje prasowe. Następnie mieliśmy możliwość zobaczenia gabinetu prezydenta pana A. Kosztowniaka. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak prawdziwi prezydenci, zasiadając w fotelu pana prezydenta. Potem dowiedzieliśmy się, czym, na co dzień zajmuje się wiceprezydent K. Ferensztajn i sekretarz miasta pan R. Czajkowski. Bardzo serdecznie przyjęła nas pani wiceprezydent Anna Kwiecień. Zachwycił nas gabinet, w którym pracuje. Jest tam wiele prac wykonanych przez dzieci i osoby niepełnosprawne. Pani wiceprezydent opowiedziała nam o wyjątkowym miejscu w Jej gabinecie - o „strefie Anioła”. Stąd poszliśmy do Biura Obsługi Mieszkańca. Tu poczuliśmy się jak dorośli obywatele miasta. Kolejnym miejscem naszego zwiedzania był Wydział Teleinformatyczny. Tu poznaliśmy tajniki komputerowej obsługi urzędu. Następnie udaliśmy się do „strefy małego detektywa”, czyli do Wydziału Ochrony - Monitoringu Miejskiego. Z tego miejsca zobaczyliśmy nasze miasto na ekranie monitora. Kolejnym etapem było spotkanie z wiceprezydentem R. Fałkiem. Ugościł nas w swoim gabinecie, opowiedział o swojej pracy i rozmawiał z nami o naszych zainteresowaniach i sukcesach sportowych. W Wydziale Zdrowia i Polityki Socjalnej usłyszeliśmy o Karcie Rodziny. Wiemy, komu ona przysługuje i jakie są warunki, aby rodzina mogła z niej korzystać. Potem udaliśmy się do Wydziału Ochrony Środowiska. Tu poczuliśmy się jak na warsztatach ekologicznych. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek dotyczących wycinania drzew czy chipowania zwierząt. W Wydziale Komunikacji czekała na nas niespodzianka. Otrzymaliśmy specjalną tablicę rejestracyjną o numerach PSP 1, z autografem Prezydenta A. Kosztowniaka i Dyrektora Wydziału Komunikacji. Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy było archiwum.

Ta wycieczka to dla nas wyjątkowa okazja poznania pracy samorządu terytorialnego, zobaczenia na żywo osób znanych nam do tej pory jedynie z lokalnej telewizji, prasy, internetu.