Strona główna → „Śniadanie daje moc”

„Śniadanie daje moc”

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji, mają siłę do zabawy.

W dniu 8 listopada 2013 o godz. 10:00 uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w III Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego: „ŚNIADANIE DAJE MOC”.

Uczniowie zostali zapoznani z zasadami zdrowego odżywiania, przepisami na nietypowe śniadania.

Uczestnicy śniadania mieli frajdę, gdyż nie tylko dzielili się z innymi, ale także próbowali nowych smaków, dowiedzieli się, co lubią na śniadanie inni koledzy z klasy ale też i ze świata. Wszyscy bawili się wybornie a dzięki temu przyswajali wiedzę, którą potrafią wykorzystać w praktyce.

Pamiętajmy, że prawie ćwierć miliona dzieci szkół podstawowych nie odżywia się w sposób niezbędny dla ich prawidłowego rozwoju. W Polsce z powodu niedożywienia cierpi 130 tyś. uczniów szkół podstawowych.

To jest bardzo proste! Śniadanie jest pierwszym posiłkiem po wielu godzinach snu. Dlatego potrzebujemy go zaraz po przebudzeniu, aby rozpocząć dzień pełni sił i energii.

Dziękujemy rodzicom, opiekunom, wychowawcom i uczniom za udział w akcji.