Strona główna → „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

W dniu 9 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się impreza w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Organizatorem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W imprezie wzięło udział łącznie 329 uczniów z klas IV – VII.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 1000 na dużej sali gimnastycznej, podczas której wszyscy uczniowie otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe.

Wszyscy uczestnicy wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym na boisku szkolnym, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu omówili tematykę zawartą w filmie „… tak, chcę być bezpieczny!”, natomiast strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Wszyscy uczniowie aktywnie i chętnie brali udział w panelach, z wielką ciekawością korzystali z symulatora do jazdy motocyklem.

Na imprezie byli obecni:

p. Zbigniew Gołąbek – radny sejmiku województwa mazowieckiego,
p. Dariusz Piątek – dyrektor wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu,
podinspektor Dariusz Frączek – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu

www.dami24.pl/wiadomosci