Strona główna → ”Czy wiesz, że… wynalazł to Polak?”

”Czy wiesz, że… wynalazł to Polak?”

PSP nr 1 z Odznaką Jakości eTwinning Quality Label!

Miło nam poinformować, że zdobyliśmy Odznakę Jakości eTwinning za realizację projektu historycznego "Czy wiesz, że… wynalazł to Polak?”.

Od 1.02. do 20.02.2021r. grupa uczniów z kl.VII b realizowała projekt eTwinning pt. ,,Czy wiesz, że... wynalazł to Polak". Celem projektu było upowszechnienie dorobku mniej znanych, ale bardzo zdolnych polskich wynalazców. Z urządzeń, jakie skonstruowali, korzystamy do dziś, nikt jednak nie pamięta komu je zawdzięczamy.

Projekt łączył dobrą zabawę z niekonwencjonalną nauką. Dawał okazję do współpracy oraz twórczej aktywności.

Józef Kazimierz Hofmann

Realizacja projektu połączona była z poznawaniem funkcjonalności strony eTwinning Live oraz eTwinning Space oraz nowoczesnych narzędzi TIK, takich jak: Answergarden, Canva, Wakelet czy escape room. Każda grupa uczniów, a było ich aż 112 z całej Polski, przygotowała, za pomocą nowoczesnych narzędzi cyfrowych, ciekawe informacje o wybranym wynalazcy, quizy, zagadki czy ankiety.

Nasi uczniowie śledzili karierę Józefa Hofmanna, genialnego kompozytora, wynalazcy spinacza, wycieraczek samochodowych i wielu innych urządzeń.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych projektach eTwinning.

opiekun: Agnieszka Mężyk

Załączniki:

Odznaka Jakości -pdf
Zdjęcia - przedstawiają etapy powstawania produktów projektu.
Linki kierują do strony eTwinning, na której można obejrzeć nasze prace.